Decorative Materials
Scroll to top

Balıksırtı Parke Nedir?

Balıksırtı parke, çapraz, zikzaklı olacak şekilde dekore edilen yer döşeme şekillerinden biridir. Diğer varyasyonları da “macar kesim” veya “chevron” parke olarak geçmektedir. Avrupa’da geleneksel zemin olarak zengin bir geçmişe sahiptir. Klasik ve de farklılık arayanlar için tercih edilen döşemeler arasındadır.

Balık Sırtı Blog Görseli

Bu parkeler; kir tutmaz, kolay temizlenebilir ve insan sağlığını da olumsuz yönde etkilemez. Ürünün oluşumunda kullanılacak malzemeler de kullanıcının isteğine göre farklılıklar gösterebilir. En çok tercih edilen malzeme ceviz ve meşedir.

Balıksırtı Parke Nasıl Yapılır?

Bu parke çeşidinde, ahşap istenilen şekle göre ebatlandırılıp, birleştirilir. Su kontrasına preslenip, geçme yerleri hazırlanır, zımparası ve cilası da yapıldıktan sonra parke döşenmeye hazır hale gelir.

Klasik Balıksırtı:

Eskitilmiş ahşaptan imal edilen klasik balık sırtı parke modeli, kızılımsı kahverengi tonlarında kullanıldığı zaman klasik dekorasyonların ağırbaşlı etkisiyle büyüleyici bir şekle gelebiliyor. Eski bir stil olan bu model günümüzde de tercih edilmeye devam ediyor. Klasik balıksırtı desenli zemini daha modern bir yaklaşımla yeniden keşfeden TESKA, olağanüstü kalitesini ve yüzeylerini neredeyse sınırsız yaratıcılık imkanı sunan modüler bir teknoloji ile birleştirerek kişiselleştirilebilir kendi desenli zemin tasarımınızı yaratmanız için size sanatsal bir lisans veriyor.

BalıkSırtı Parke Blog İçi Gorsel

Modern Balıksırtı:

Modern balıksırtının, klasikten farkı; açık renkte ahşap kullanılması, mat bir cilaya sahip olması ve zikzakların daha geniş alınmış olmasıdır. Böylelikle bu modelin kullanıldığı oda daha modern, ferah ve estetik hal almaktadır.

Balık Sırtı Blog Görseli
tarihinde yayınlandı.
Önceki Ürün
Sonraki Ürün