Decorative Materials
Scroll to top

Duvar Kaplamada Son Trendler

Duvar dekorasyonu, ev yaşam alanlarımızın en temel öğeleri arasında yer alır. Evlerimize karakter kazandıran, enerjisini arttıran, estetik zevklerimize göre biçimlendirdiğimiz duvar alanlarımız evin atmosferine de katkıda bulunur. Öyle ki, doğru uygulanmış bir duvar kaplama küçük bir alanı bile daha ferah ve enerjik kılarken, mekanın daha geniş görünmesini sağlayabilir. Bu yazımızda duvar kaplama dünyasındaki son trendleri aktarırken ulaşılabilir ve uygun çözümlerle evinizin havasını değiştirecek ipuçlarına yer vereceğiz.

Duvar Kaplamada Son Trendler

@teskadecorativematerials

Vazgeçilmeyen Lüks: Duvar Kağıtları

Söz konusu duvar kaplama olduğunda akla hemen duvar kağıtları gelir. Duvar kağıtlarını vazgeçilmez lüks olarak nitelendirmemiz sizi yanıltmasın. Duvar kağıtları aslında bir evin algısını bir çırpıda değiştiren en ekonomik dekorasyon öğesidir, ancak lüks ve elegan bir hava yaratmayı da sağladığı için diğer duvar kaplama trendlerinden daha farklıdır. Duvar kağıtlarında bu sene sanatsal, pastoral doğa temaları, geometrik desenler öne çıkıyor. Daha doğal, sade ve minimal görünümü tercih edenler için ise doğal taş duvar kağıtları çok popüler… Özellikle kum deseni efekti sunanlar bir harika…

Zengin Bir Görünüm: Duvar Kaplama

Elbette ki duvar kaplama sadece duvar kağıdından ibaret değil… Duvar kağıtlarının son derece trendy olduğunu belirtsek de daha klasik ve alışılmış seçimlere yönelmek de mümkün… Bu noktada PVC duvar kaplama, vinil duvar kaplama, mantar duvar kaplama, ahşap duvar kaplama, hasır duvar kaplama gibi seçenekler de değerlendirilebilir. Bu seçenekleri evinizin farklı alanlarında uygulayabilirsiniz. Örneğin mutfak gibi yangın riski taşıyan bir bölgede vinil gibi kolay alev almayan ürünleri seçebilirsiniz. Mantar, ahşap duvar kaplama ise salon ve oturma odaları için ideal olacaktır.

Klasik ve Orijinal: Ahşap Kaplama

Ahşap öyle farklı bir materyaldir ki hem taban döşemelerinde hem de duvarda farklı bir etki yaratır. Lamine olarak hayat bulan ahşap duvar kaplama, neme dayanıklı olduğu gibi ısı yalıtımı da sağlar. Özellikle yazlık evlerde, bağ veya dağ evlerinde, ahşap kaplama kullanımı yaygındır. Hem neme dayanıklıdır hem de şık ve elegan bir ambiyans yaratır.

3D Keyfi: Dekoratif Panel

Üç boyutlu duruşu ile odalara derinlik ve lüks algısı katan 3D duvar panelleri, hem iç mekanlara hem de bahçe, teras gibi dış mekanlara da uygundur. Isı ve ses yalıtımı sağlar, güneş ışığı ve aşınmalara karşı dayanıklıdır, ağaç kesimine neden olmadığı için çevre dostudur. Farklı dokularda sunulan panellerin yılın en önemli trendleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

TESKA Mimarlık: Trendlerin Öncüsü

Yaşam alanlarınızı işlevsellik ve estetik çerçevesinde yeniden tanımlayan TESKA Mimarlık, taleplerinizi odakta tutarak hayal ettiğiniz şık tasarımları sizin için gerçekleştirir. Duvar kaplamaları, mobilya kaplamaları, zemin kaplamaları ve dekoratif ürünler alanında en yeni trendleri uzman bakış açısıyla yorumlar. Siz de dekorasyon dünyasındaki son trendleri TESKA Mimarlık farkıyla takip edebilirsiniz.

tarihinde yayınlandı.
Önceki Ürün
Sonraki Ürün