Decorative Materials
Scroll to top

Doğal Ahşap Mobilya Kaplaması Kullanımı İçin 5 Neden

Doğal ahşap mobilya kaplaması her dönemde en çok kullanılan iç malzeme ürünleri arasında yer alır. Kullanım alanları ve şekilleri iç mimari trendlerine göre şekillense de, yaşam alanlarına sıcak dokunuşlar kazandırır. Peki doğal ahşap mobilya kaplaması neden faydalıdır? Bu yazımızda doğal ahşap mobilya kaplamasına dair faydalı bilgiler paylaşıyoruz.

Doğal Ve Sağlıklıdır.
Doğal ahşap mobilya kaplamaları, yapay ahşap ürünlerinden daha sağlıklıdır. Çünkü %100 doğaldır, gerçek ağaç liflerinden oluşur. Dolgu malzemesi, herhangi bir sentetik malzeme içermez. Mutfak, yatak odası, banyo gibi alanlarda kullanılır. Mekanları dönüştürme, işlevsel kılma, güzelleştirme özelliği vardır.

Zengin Seçenekler Sunar.
Doğal ahşap mobilya kaplamaları yaşam ve iş alanlarına yönelik zengin seçenekler sunar. İç mekanlar için doğal deri, nubuk deri gibi materyallerden üretilen ürünler favoridir. Dış mekanlar için de daha çok kumaş görümü sunan ya da yine deri materyaller gözdedir. Gerek iç mekan gerek dış mekanda çok renkli kaplama seçenekleriyle karşılaşmak mümkündür. Yaşam alanınızda hakim olan tona göre canlı ve cesur pastel renkleri bile keyifle tercih edebilirsiniz.

Dayanıklı ve Çevre Dostudur.
Doğru uygulanmış ahşap kaplamalar çok dayanıklıdır. Tamamı geri dönüşebilen bir yapı malzemesi olduğu için çevre dostudur. Çam, kayın ve gürgen gibi ağaçların liflerinden üretildiği için yaşam alanlarının nem oranlarını da arttırır. Ahşap yapısı sayesinde elektrik akımlarına dirençlidir, elektrik çarpmalarından da korur.

Kolay Uygulanır.
Doğal ahşap mobilya kaplamaları mobilyaların üzerine kolayca uygulanır. Su ve nem gibi dış etkenlerden etkilenmez. Pürüzsüz ve boyanabilen yüzeyler yaratır. Yapay dolgu ve katkı malzemeleri içermez. Uygulama esnasında yıpranma ve dağılmalar olmaz. Tüm yaşam ve iş alanlarında konfor ve güzellik yaratır.

Bakımı Zahmetsizdir.
Doğal ahşap mobilyaların bakımı son derece pratik ve zahmetsizdir. Ahşap bakımına özel temizleyiciler ve mikrofiber bezlerle bakımını yapabilirsiniz. Ahşap mobilyalarınız herhangi bir nedenden dolayı su ve diğer sıvılarla temas ettiğinde hafif nemli bezle silebilirsiniz. Ahşap hassas bir materyaldir, belirli aralıklarla temizliğini yaparak ilk günkü canlılığını korumasını sağlayabilirsiniz.

TESKA Decorative Materials olarak yaşam alanlarını estetik ve işlevsellik çerçevesinde yeniden tanımlıyoruz. Çeşitli kaplama ve iç mimari çözümleriyle hayatınıza renk katıyoruz. Duvar kaplamalarından mobilya kaplamalarına, zemin kaplamadan dekoratif ürünlere, pek çok farklı alanda mükemmel çözümler sunarak beklentilerinizi karşılıyoruz. Ev ve ofislere yönelik profesyonel çözümlerle yanınızdayız.

tarihinde yayınlandı.
Önceki Ürün
Sonraki Ürün