Decorative Materials
Scroll to top

Vinil kaplama uygulamaları, kuru ya da ıslak fark etmeksizin, her alanda kullanımı sağlanabilen ürünlerdir. ‘Vinyl Coating, PVC Kaplama/Döşeme’ gibi isimlerle de anılan vinil kaplamalar, polivinil asetat veya polivinil klorür gibi çeşitli reçinelerden oluştuğu için yüzey koruyucu özelliğe sahiptir.

Çocuk odaları hariç tüm alanlarda kullanılabilir. Antibakteriyel ve silinebilir olmasına rağmen çocuk odaları için sağlıklı bir ürün değildir. Kâğıt yerine elyaf tabanlı olan vinil kaplamalar çocuk odalarında azami derecede tercih edilebilir. Eviniz için vinil kaplama düşünüyorsanız, mutfak ideal bir kullanım alanıdır. Çünkü, yapısı gereği, vinil kolay kolay alev almayan bir üründür. Mutfak gibi sık yemek pişirilen ve yangın riski yüksek olan bir alanda kullanımı önerilir. Son yıllarda, dekoratif olarak oldukça geliştirilen vinil (vinyl) kaplama, birçok yerde dekor amaçlı da kullanılmaya başlanmıştır.

Vinil Duvar Kaplama

Geniş kulanım alanının yanında, vinil duvar kaplama uygulaması banyoda da oldukça sık tercih edilmeye başlanmıştır. Su alan bir alan olduğu için, banyolarda genellikle fayans ve boya tercih edilmektedir. Son dönemlerde dekorasyona verilen önemden dolayı banyo gibi alanlarda da artık duvar kağıdına yönelim başlamıştır. Su geçirmez ve silinebilir olan yapısı sayesinde gönül rahatlığıyla su alan yerlerde kullanılabilir. Aynı zamanda kolaylıkla yıkanabilmektir.

Vinil Zemin Kaplama

Silinme, yıkanma gibi durumlarda deforme olmayan ve darbelere karşı da dayanıklılığını koruyan bir yapıya sahiptir. Renk değiştirme yapmadığı için solma ya da akma durumu öngörülemez. Ayrıca afişler, tabelalar ve daha birçok alanda karşımıza çıkan bir üründür. Vinil zemin kaplama (PVC zemin kaplama/döşeme) okul, hastane, otel ve iş merkezleri gibi büyük alanlarda kullanımı sağlanır. Kalabalığın çok olduğu ve kir, toz gibi unsurların bulunduğu alanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Antibakteriyel olması özelliğinden dolayı herhangi bir mikrop dağılımına ve hastalığa sebep olmaz.

Vinil Dış Cephe Kaplaması

Vinil kaplama, tercih edilebilecek dış cephe kaplamaları arasında ilk sıralardadır.
Kaplanacak alanın konumuna, hava koşullarına, aşınma ve kirlenme durumuna göre kaplama türü değişiklik gösterebilir.

Vinyl kaplama ile dış mekanlarda kazanabileceğiniz ayrıcalıkları şu şekilde özetleyebiliriz:
En az bakım gerektiren kaplama türlerindendir.
Rengi kolay kolay solma yapmaz ve tekrar boyama yapmaya gerek yoktur.
Çeşitli dış etkenler sayesinde deformeye uğramaz, dirençli bir yapı ürünüdür.
Kolay yıkanabilir ve silinebilir.
Antibakteriyel özelliğe sahiptir ve mantar üremesini önleyen bir yapıdadır.
Akrilik yüzeye sahiptir.
Kolay alev almaz.
Çevre dostudur. Dönüştürülebilir özelliktedir.
Çoğu yapıya uygun bir dış kaplamadır.
Renk ve desen skalası oldukça geniştir.
Fazla bakım gerektirmez.
Kendinden ısı ve ses izolasyonu mevcut türleri vardır.
Hava koşullarından etkilenmez.
PVC’den üretilmiştir.
Montajı kolay yapılır.
Kolay nakledilebilir.

Vinil Kaplama Uygulanabilecek Alanlar

Tuğla, beton, ahşap ve çelik konstrüksiyon üzerine uygulama yapılabilir. Tek veya çok katlı yapıların dış cephelerinde kullanımı sağlanır.

Vinil Kaplamanın Önemi

Vinil kaplamanın düzgün yapılması ve dayanıklı olması durumunda; yaşam alanınızda ısı ve ses yalıtımı sağlanmış olur. Haşere ve termitlere karşı ekstra bir koruma işlevi görür. Estetik açıdan, renk ve doku yelpazesinin genişliği sayesinde görsel bir etki olarak kullanılır. Oluşabilecek nem sızıntısı durumlarını engeller.

Vinil Maliyeti Nedir?

Vinil üretimi, oldukça ucuz olmasından dolayı az maliyetli bir üründür. Gerek işçilik gerekse de maliyeti konusunda ulaşabileceğiniz en ucuz yöntemlerden biridir. Vinil kaplamaları ve uygulamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

tarihinde yayınlandı.
Önceki Ürün
Sonraki Ürün