Decorative Materials
Scroll to top

Döşemelik Doğal Deri Mobilya Kaplaması Nedir?

Döşemelik doğal deri mobilya kaplaması yaptırmayı mı düşünüyorsunuz? Son zamanlarda artan ev dekore etme merakı sayesinde, popülaritesini arttıran bazı ürünler oldu. Deri kaplama da bu ürünlerden biri.

Deri bilinen en sağlam döşeme malzemesidir. Yırtılması, delinmesi, yanması kumaş ve vinil ürünlerden daha zordur.
Deri mobilya, bulundurulduğu ortama en iyi uyum sağlayabilen eşyadır. Nefes alır; kışın üşümeye, yazın terlemeye sebep vermez.
Kullanıldığı mekânda şık, asil, lüks ve sıcak bir görünüm oluşturur.

Mükemmel Olmasının Asıl Sırrı

Kullandığınız deri mobilyada, çatlaklar, izler, damarlar görebilirsiniz. Endişeye kapılmadan önce mobilyanıza uzaktan bakın ve bu çatlakların ona bir karakter kazandırdığını fark edin.

Aşınmalar büyükse ve önüne geçilemiyorsa yeni bir kaplatma yaptırabilirsiniz. Ancak, ufak çatlaklar mobilyanıza daha vintage bir hava katar.
Düzenli temizliğini yaparak da mobilyanızın kulanım ömrünü arttırabilirsiniz.

Dokusuna Dikkat Edin
Toplu bir şekilde mobilya siparişi verirken, renk ve dokuların birbirine uymasına dikkat edin. Derinin mükemmel görünümünden faydalanmaya çalışırken odanızın dizaynını bir anda farklı bir yöne taşıyabilirsiniz.
Görünümde hareketlilik istiyorsanız, aynı dokudan birbirine yakın renkler (tonsürton) seçerek daha canlı bir dekor elde edebilirsiniz.
Dış Faktörlerden Koruyun
Evinizde baktığınız bir hayvanınız varsa, deri mobilyanızla pek iyi anlaşamayabilirler. Tırmalama durumunu göz önünde bulundurarak mobilyanızı konumlandıracağınız alanı iyi düşünün.
Baktığınız bir hayvanınız yoksa bile, evinizde mutlaka güneş etkeni vardır. Mobilyanızı doğrudan ve uzun süre güneş alan köşelerden uzak tutun.
Bakım Sırları
Bu kaplama çeşidi genellikle toz alma ya da ılık nemli bez ile silme gibi temizleme işlemleri gerektirir. Ancak bazı deri modelleri daha detaylı bir bakım işlemi ister. Eğer bir nubuk mobilya kullanıyorsanız süet fırçası kullanmanız gerekir.
Renginin açıldığını düşündüğünüz yerlerde ayakkabı boyası vs. gibi kapatıcı unsurlar kullanmamanız gerekir. Bu tür boyalar derinin yapısından dola kıyafetlerinize bulaşır ve mobilyanızı bozar.
Lekelenen bölgeleri inatla ovalamayın.
Seçim Aşaması
Deri bir mobilya seçmeden önce, dokusunu ve rengini görmeniz gerekir. Katalogdan bakarak seçmek yerine, deriyi bizzat görerek seçmeniz önemli bir detaydır.

Döşemelik Doğal Deri Mobilya Kaplaması Kullanım Alanları

Döşemelik doğal deri mobilya kaplamalarını, çocuk odası da dahil olmak üzere evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Ofislerde, lobilerde, kral dairelerinde, kütüphanelerde ve otellerde; iç mimarlar tarafından, görselliği, ortama kattığı sıcak görüntüsü, zengin duruşu ve asil duruşu sebebiyle oldukça tercih edilen bir kaplama türüdür.

Döşemelik Doğal Deri Mobilya Kaplaması Her Alanda Kullanım

Döşemelik doğal deri mobilya kaplamaları, kolay kullanımı ve şık görünümü ile hayatınızın birçok alanında kullanıma uygundur. Oturma mobilyalarınızı deri alabileceğiniz gibi çeşitli eşyalarınızı da deri alabilir ya da kaplatabilirsiniz.

tarihinde yayınlandı.
Önceki Ürün
Sonraki Ürün