Decorative Materials
Scroll to top

Neden Mantar Kaplamayı Tercih Etmeliyiz?

Mantar kaplama da bu seçenekler arasından sadece biri ki: Döşeme söz konusu olduğunda, gelişen teknoloji sayesinde ister yer ister duvar olsun; her türde, bitişte, renk ve desende kaplama ve döşeme bulabilirsiniz.

Peki o kadar seçenek arsından neden mantar kaplamayı seçmeniz gerekiyor?
Mantar Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Mantar kaplamayı duvarlarınız başta olmak üzere, yerde, kapıda hatta mekanlarınızın tavanında bile kullanabilirsiniz. İster tüm alanı isterseniz de yarısını, dilediğiniz şekiller doğrultusunda kaplayabilirsiniz.
Konutların lobilerinde, mağaza ve showroom gibi sergi alanlarında, toplantı odalarında, sinema ve tiyatro salonlarının duvarlarında, spor ve fitness salonlarında, bar, kafe ve restoranların dekorasyonlarında, ana okullarının tasarım ve el işi odalarında rahatlıkla kullanılabilir.

Mantar Kaplama Ne Derece Sağlamdır?

Bu kaplama türü, çizilme, küflenme, haşere vb. gibi dış etkenlere oldukça dayanıklıdır.
Fazla sıcak ya da soğuğa maruz kalması sonucunda genleşebilir. Fazla su alması gibi bir durumda ise şişme yapabilir.
Üzerine raptiye batırabileceğiniz gibi, boyama yaparak farklı görünümler elde etmenize de olanak verir.
Yüzeyinde hafif eziklikler meydana gelebilir ama elastik bir yapısı olduğu için bu eziklikler zamanla kendini tolere eder. Üzerine ağır bir cisim koyulduğunda çukur meydana gelebilir ancak bu ağırlık kaldırıldığında eski formuna geri döner. Bu durumlara uzun süreli maruz kalması sonucunda oluşan hasarlar, tamir gerektirebilir. Uzun süreli ağırlık koyulacağı zamanlarda, mantarın üzerine farklı bir düzlük yerleştirilerek direkt temasın engellenmesi gerekir.

Mantar Kaplama Bakımı Nasıl Yapılır?

Zor ve zahmetli bir bakımı yoktur. Nemli bir bez yardımıyla temizleyebilir ve tozlandığı müddetçe hafif bir toz alma işlemi yapabilirsiniz.
Çeşitli kimyasallarla silmeniz önerilmez. Yumuşak bir yapısı olduğu için, üzerine temas eden kimyasalları azami derecede bile olsa emebilir ve yüzeyde kalan kimyasallar sebebiyle çeşitli sorunlar yaratabilir.

Mantar Kaplamanın Yapısı Nasıldır?

Yüzeyi hafif pürüzlüdür.
Elastik bir yapıya sahiptir.
Kalınlığı doğrultusunda, rahatlıkla kesme işlemi uygulanabilir.
Emici bir yapıya sahiptir.

tarihinde yayınlandı.
Önceki Ürün
Sonraki Ürün