Decorative Materials
Scroll to top

Prefabrik Villa Nedir?

Prefabrik villa, araziye taşınmadan ve uzman prefabrik ev üreticileri tarafından monte edilmeden önce, her parçası fabrikada üretilen bir ev modelidir. Bu yüzden hava koşullarından dolayı yaşanabilecek gecikmeler ortadan kaldırılmış olur. Prefabrik evlerin en güzel yanı, alıcıların ısmarlama bir plan oluşturmak için tasarım ekipleriyle çalışabilmeleridir. Hayallerindeki evi sıfırdan, her detayını kendi isteklerine göre inşa etmelerine olanak sağlar. Prefabrik villalarda kullanılan malzeme ve ileri enerji tasarruflu teknolojiler sayesinde mülkünüz tamamen içten dışa özelleşebilir niteliğe sahiptir.

Üretilen villalar, otomobil parçaları gibi montaj hatlarında toplu olarak üretilir ve bu da marangozların, tesisatçıların ve elektrikçilerin her ev için zaman kaybetmesini engeller. Böylece maliyetten ve zamandan kazanılır.

Prefabrik evler içten dışa inşa edilmiştir. Böylece birkaç günden daha kısa bir sürede üretilirler ve her adımı itinayla takip edilir. Tabii ki bu süre müşterinin yaptığı kişiselleştirmelere göre uzayabilir.

Prefabrik Villa Yapım Süreci

Prefabrik villa yapılırken, duvar panellerinin tutturulması için zeminin altında genellikle çerçeve inşa edilir. Daha sonra zeminler monte edilir.

Duvar panelleri cıvatalarla tutturulur. Paneller yalıtılır ve paneller takılmadan önce pencereler kesilir. Ev yapısı yerine yerleştirildiğinde, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı ve alçıpan monte edilir. Çelikten inşa edilen çatı, duvarların üstüne yerleştirilir. Dış cephe, iç kaplamalar, siding, dolaplar vb. materyeller eklenir ve boyası yapılır. En ince ayrıntısına kadar tüm süreçler takip edilir ve böylece hatasız bir prefabrik villa birkaç gün içerisinde teslim edilir.

Neden Çelik Konstrüksiyon Villa Tercih Etmelisiniz?

Bu sorunun tek bir yanıtı olmamakla birlikte aşağıda sıraladığımız sebeplerin hepsi tamamen sizin faydanıza olacaktır.  

  • Doğa dostu bir yapısı vardır ve geri dönüşümü mümkündür.
  • Güvenlidir çünkü depreme ve doğal afetlere karşı dayanıklıdır.
  • Betonarme yapılara göre daha konforludur.
  • Yuva sıcaklığı veren estetik cazibesi vardır.
  • Çelik konstrüksiyon villaların kat sayısı arzunuza göre ayarlanabilir.
  • Kötü zemin koşulları inşaat için sorun teşkil etmez. Her türlü araziye uygundur.
  • İletkenliği sayesinde doğal ortamlarda var olan manyetik alan etkisini azaltmaz, uzun yıllar vücudumuzun sağlıklı ve dinç bir şekilde olmasını sağlar.
  • Yüksek ısı ve ses yalıtımı sayesinde sıcak, soğuk ve ses gibi etkilerden korunmamızı sağlar.
  • Galvanizli çelik kullanıldığından zamanla paslanma ya da çürüme sorunu da yaşanmaz.
tarihinde yayınlandı.
Önceki Ürün
Sonraki Ürün