Decorative Materials
Scroll to top

Macar parke, birbirlerine 45 veya 60 derece olacak şekilde paralel kenar şeklinde döşenen, döşeme aksında düz çizgi oluşturan parkelerdir. Çapraz, zikzaklı bir şekilde dekore edilen yer döşeme şekillerinden biridir. Bu parke, aynı zamanda “chevron”, “herrinbone” veya “balıksırtı” parke gibi çeşitli varyasyonlarla da adlandırılır.

Avrupa’da klasik zemin deseni olarak zengin bir geçmişe sahiptir. Eski Romalılar da, yolları için balıksırtı desenleri kullanmışlardır. Yüzyıllardır tercih edilen bu ahşap döşeme günümüzde yeniden popülerlik kazanmıştır.

Macar parke, klasik parkenin yeni dizayn teknikleri ile birleşip döşendiği bir akımdır. Doğanın ve ahşabın sıcaklığını döşendiği mekana yansıtır.

Teska Decorative Materials “macar parke” koleksiyonu ile döşemeler için yepyeni bir alternatif sunmaktadır. Tarzı ile zeminlerde değişik bir hava yaratan koleksiyonuyla, yaşam alanlarına orjinal ve şık bir hava katıyor. Klasik ya da farklılık arayanlar için tercih edilen döşemelerden birisidir.

Teska olarak laminat parke ürünümüz ile mekanlarınıza ruh katmaya ve estetik hava kazandırmaya hazırız.

Macar Parke’nin Uygulaması Nasıl Olur?

Bu parkenin uygulaması kolay olduğu kadar diğer standard ahşap zeminlerdeki gibi zemine yapıştırma, çivileme, yüzey işleme gerektirmez. Kilitleme sistemi ile güvenli ve hızlı bir kurulum açısından özel olarak tasarlanmıştır. Kolay montaj yapılır, mevcut zeminin üzerine de monte edilebilir. 1. kalite kolay işlenebilen ahşap taslaklardan elde edilir. Ahşap taslaklar istenilen desene göre ebatlanır ve hünerli bir biçimde birleştirilir. Su kontrasına preslenir, geçme yerleri hazırlanır. Zımpara ve cila uygulaması da yapıldıktan sonra döşemeye hazır hale getirilir.

Macar Parke Fiyatları

Macar parke’nin fiyatları hakkında ve ürün hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle telefon veya mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz numune talebinde bulunarak ürünlerimizi yakından tanıyabilirsiniz.

tarihinde yayınlandı.
Önceki Ürün
Sonraki Ürün