Decorative Materials
Scroll to top

Mantar Duvar Kaplama Nedir?

Mantar duvar kaplama (pano), her ofiste bulunan yegâne eşyalardan biridir. Küçük ve büyük boyutlu olmak üzere bir sürü çeşidi bulunduğu aşikâr.

Peki tüm duvarınızın mantar pano ile kaplı olmasını ister miydiniz?
Görsel açıdan oldukça dekoratif çeşitleri bulunan mantar panoları, düz olarak tercih edip kendiniz de boyayabilirsiniz. Gerek iş alanında notlarınızı asmak için gerekse de ofis ortamından çıkmadan, görsel olarak orijinal bir tasarım yaratabilmek için tüm duvarınızı mantar pano ile kaplamak oldukça iyi bir fikir olacaktır.
Yalnızca ofisinizde değil, evinizde de kullanabileceğiniz bu yöntem ile, çalışma odanızı ya da çocuk odanızı hareketlendirebilir, aynı zamanda da dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mantar Duvar Kaplama (Pano) Diğer Kullanım Alanları:

Konut dekorasyonları,
Mağaza ve showroom düzenlemeleri,
Toplantı odaları,
Sinema ve tiyatro salonları,
Spor ve fitness salonlarında,
Bar, kafe ve restoranlar,
Ana okulları ve çocuk yuvaları gibi geniş bir kullanım alanlarına sahiptir.

Mantar Pano Döşemesi Nasıl Yapılır?

Montajı pratik, hızlı ve ekonomik olan bir üründür.
Mantar duvar kaplamasının döşenmesi için; bir metre yardımıyla duvarınızın ölçülerini doğru bir şekilde aldıktan sonra, pürüzsüz bir yüzeye doğrudan yapıştırılarak uygulayabilirsiniz. Gereken durumlarda altına yapışkan da sürülebilir. Panoya uygun bir zımba ile de uygulanması mümkündür. Duvara tam sabitlendiğinden emin olmak için, lastik bir tokmak yardımıyla hafif hafif vurmalar yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, tokmağınızın kesinlikle lastik başlıklı olmasıdır. Aksi halde mantar panonuz zarar görür. Hafif nemli bir bez yardımıyla yapışkanın fazla olduğu kısımları temizleyebilirsiniz.

Hafif bir üründür, bu sayede uygulaması ve taşıması oldukça kolaydır.
Mantar Panonun Başlıca Özellikleri Nelerdir?
Ön yüzeyine mum (wax) uygulandığı için, uzun ömürlü ve hijyeniktir.
Küfe karşı oldukça dayanıklı bir malzemedir. Dış etkenlerden kolay kolay etkilenmez. Çizilme, solma vb. gibi durumların yaşanma olasılığı yoktur.
Mantar (cork) adı, mantar meşesi olarak da bilinen ve Batı Akdeniz Bölgesi’nde yetişen bir ağacın kabuğuna verilen isimdir. Çanak şeklinde (arı peteği) ve 14 köşeli, hücreli bir yapısı bulunur.

Çamaşır suyu vb. güçlü temizlik maddelerini üzerinde kullanmayın.
Mantar kaplaması, özellikleri yeni yeni keşfedilen bir dekorasyon, ısı, ses ve titreşim yalıtımı ürünüdür. Ayrıca, çok iyi bir akustik düzenleme sistemi elde etmenizi de sağlar.

Mantar, tamamen ekolojik, çevreye dost bir üründür. Üretimi için kesinlikle ağaç kesilmez. Ağaç kabuklarının soyulması sırasında da ağaca hiçbir şekilde zarar verilmez.

tarihinde yayınlandı.
Önceki Ürün
Sonraki Ürün