Decorative Materials
Scroll to top

Mantar Duvar Kaplama

Mantar Duvar Kaplama başlığı altındaki ürünler, mantar duvar kaplama panelleri ve mantar duvar kağıtları olarak iki farklı sınıfta üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.

Mantar Duvar Kaplama Nedir?

Mantar meşesi olarak da bilinen ve Batı Akdeniz civarında yetişen ağacın kabuğundan üretilen mantar, harika özellikleriyle yeni yeni tanınan bir dekorasyon, ısı, ses ve titreşim yalıtımlı duvar kaplama ürünüdür.

Bunun yanı sıra mekanların içinde çok iyi bir akustik düzenleme etkisi sağlamaktadır. Mantar duvar kaplamasının özellikle çevreci bir yönü de vardır.

Kaplamanın üretiminde herhangi bir ağaç kesilmemekle birlikte ağaç kabukları soyularak elde edilmektedir.

Mantar Duvar Kaplamanın Avantajları ve Özellikleri

Doğal Konfor

Zemin yüzeyini bozmadan, mantar büyüklüğünün yarısına kadar sıkıştırabilir. Bu doğal bir yastıklamaya neden olur. Bu sadece duvarın yüzeyini yumaşatmakla kalmaz, darbelere karşı da dayanıklıdır. Çocuklarınız için güvenli bir yüzeydir.

Gürültü Kontrolü

Mantar duvar kaplaması çok hücreli yüzeye sahip olduğu için ortama ses izolasyonu sağlar. Bu yüzey, bir odadaki sesi en aza indirmek isteyenler için idealdir.

İzolasyon

Mantarın çok hücreli yüzeyi, onu doğal bir izolatör yapan hava ceplerini hapseder. Bu özellik odanın sıcak havalarda serin, soğuk havalarda ise ılık olmasına neden olur.

Neme Dirençli

Cork Meşe, nemin dokulara nüfuz etmesini önlemek için bitkiler tarafından üretilen suberine sahiptir. Bu, ürünün mantar yüzeyinin doğal bir nem geçirmez olmasına neden olur.

Çevre Dostu

Cork tamamen yenilenebilir bir kaynaktır ve mantar tıpa işlemesinden geriye kalanlardan yapılır. Quercas Suber ağacının kabuğu her 9 yılda bir soyulur ve ağaca hiç zarar vermez. Mantar işlemeden geriye kalan her şey daha sonra dilimlenir ve dayanıklılık için pişirilir.

Kolay Montaj ve Uygulama Avantajı

Bir mantar kilit sistemi ile kolayca monte edilebilir. Bu kurulumun en büyük yararlarından biri, mantar karolarının, kendisini oluşturabilecek herhangi bir duvara veya şekle uyum sağlamak için kolayca kesilebilmesidir.

Kolay Onarım

Mantar duvar kaplaması tasarımı küçük çizikler veya hasarlar aldığında estetik duruşu bozulmaz çünkü kolayca onarılabilir bir yapısı vardır. Küçük divots bir epoksi ile doldurulabilir ve zeminin geri kalanına uyacak şekilde verniklenebilir.

Mantar Duvar Kaplama Fiyatları

Teska Mimarlık’ın uzman kadrosu ve deneyimli mimarları sizin ihtiyacınıza göre mantar duvar kaplama panelleri ve/veya mantar duvar kağıdı modelleri için fiyat teklifi hazırlayabilir ve konuyla ilgili danışmanlık hizmeti sunabilir. Bize ihtiyacınızı ve sormak istediklerinizi mail atın veya arayın.

Önceki Ürün
Sonraki Ürün