Decorative Materials
Scroll to top

Hasır Duvar Kağıdı

Hasır duvar kaplaması ve/veya hasır duvar kağıdı olarak tanımlanan, doğal materyaller, mekanik prosesler ve el dokuması ile üretilen sağlıklı bir iç mekan dekorasyon ürünüdür.

Hasır duvar kağıdı, temiz ve şık görünümünden ötürü evlere renk katan bir dekorasyon öğesidir. Hasırın materyal olarak doğal ve şık görünmesi, dekorasyon severler tarafından tercih edilmesini de sağlar. Hasır duvar kaplama, dekoratif duvar kaplama, dekoratif duvar kağıdı gibi trendler önemli dekorasyon trendleri olarak her dönemde güncelliğini korur.

Neden Hasır Duvar Kaplama?

Hasır duvar kaplamalar vinil ve ipek duvar kağıtlarının aksine çevre dostudur ve iç mekan atmosferine renk katar. Pratik ve ekonomiktir. Mekanlarda sıcaklık algısı yaratarak dikkat çekici bir hale getirir. Hasır duvar kaplama ürünleri doğal ve minimal tarzda trendlerden beslenerek farklı görünümler de yaratır. Salon, bahçe ve çalışma odası gibi mekanlarda hasır duvar kaplama ile başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Üstelik sadece evde değil, ofis ve çalışma alanlarınızda da hasır duvar kaplama ile mucizeler yaratabilirsiniz. Antre, lobi ve ofis dinlenme alanları, hasır duvar kaplama ile oldukça farklı görünecektir.

Hasır Duvar Kağıdı Nedir?

Hasır duvar kağıdı son dönemlerin en çok dikkat çeken dekorasyon trendlerindendir. Boyanmış ince çizim kağıdının kesilerek, bükülerek yapıştırılması ile oluşur. Güzel ve dikkat çekici ortamlar yaratır. Bohem ve rustik tarzda dekore edilmiş yaşam ve çalışma alanlarına çok uygundur. Doğal ve sağlıklıdır. Geniş ve zengin modeller sunarak ortamların havasını daha kaliteli ve sofistike hale getirebilir.

Hasır Duvar Kağıdı Özellikleri

Hasır duvar kaplama, boyanmış ince çizim kağıdının 8mm-16mm’lik parçalara kesilmesi, koni şeklinde bir yapı oluşturmak için bükme makinesi ile bükülmesi, bükülmüş koninin birkaç formda dokunması ve yapıştırılması ile yapılır. Doğal tarzda bir malzeme olduğundan dolayı benzersiz dokusu sayesinde iç mekan atmosferini daha prestijli kılar. Pvc vinil ve ipek duvar kağıtlarının aksine çevre dostudur, doğaldır.

Hasır duvar kağıdı leke tutmaz. Güneş ışınlarından etkilenmez, solmaz. %100 temizlenebilir. Ses yalıtım özelliğine sahiptir. Kokuya neden olmaz. Uzun yıllar boyunca kullanımı mümkündür. Hasır duvar kağıdınızı değiştirmek istediğinizde yeni modelinize karar vermeniz yeterlidir. Uzman ve profesyonel destek alarak bu değişimi gerçekleştirebilirsiniz. Değişim esnasında duvarlarınızın zarar görmemesi adına bilgili ve deneyimli profesyonellerle işbirliğine geçmelisiniz. Kendi çabalarınızla değişim yaptığınız takdirde duvarlarınızın yıpranma olasılığı vardır. Dahası hasır duvar kağıtlarını düzgün şekilde yapıştıramama olasılığınız da olabilir. Dolayısıyla değişim ve yenileme durumlarında mutlaka uzman bir hizmet alın.

Hasır Duvar Kaplama Kullanım Alanları Nelerdir?

Hasır duvar kaplama kullanım alanları çok geniştir. Evlerden ofislere, açık alanlardan kapalı alanlara çok geniş bir skalada hasır duvar kaplamayı tercih etmek mümkündür. Hasır duvar kaplama, uygulandığı alanın temiz, ferah, otantik, keyifli görünmesini sağlar. Koyu renkli zeminlerin yanı sıra açık renkli zeminlerle de uyum içindedir. Hasır duvar kaplama uyguladığınız alanları doğayı çağrıştıran dekorasyon öğeleri ve yeşil bitkilerle zenginleştirebilirsiniz.

Hasır duvar kaplamanın en temel özelliği kolay temizlenebilir olmasıdır. Düzenli olarak bakımı ve temizliği yapıldığı takdirde ilk günkü parlaklığını uzun süre korur. Hafif nemli süngerli bezlerle bu kaplamaların bakımını kolayca yapabilirsiniz. Kolay temizlenebilir özelliği sayesinde her çeşit kir, leke ve tozdan kolayca arınır. Solma ve kötü koku gibi problemler yaratmaz. Ferahlatıcı, canlandırıcı etkiler yaratarak mekanlara enerji ve keyif katar.

Hasır Duvar Kağıdı Modelleri

Hasır Duvar kağıdı modelleri çok çeşitlidir. Hasır desenli, hasır kumaş desenli, hasır retro desenli, hasır grafik desenli, hasır desen özel tasarım duvar kağıtları popüler modeller arasında yer alır. Hasır duvar kağıdı modelleri minimal yani yalın tarzda olabileceği gibi desenli ve renkli tarzda da olabilir. Ortama uygunluğu, mimari dekorasyon unsurları, estetik kaygılar gibi faktörler, hasır duvar kağıdı seçimlerinizi etkiler. Öte yandan zevkler, renkler ve trendler de son derece belirleyici olabilir. Hasır duvar model koleksiyonları öyle zengindir ki, dilediğiniz modele kolaylıkla karar verebilirsiniz.
Hasır duvar kaplama modelinizi seçmeden önce mobilya ve diğer eşyalarla uyumunu da düşünmelisiniz. Klasik bir tarzınıza varsa daha yalın duvar kağıdı modeli seçebilirsiniz. Daha lüks, otantik ve tematik bir dekorasyon tarzı için de desenli hasır duvar kaplama modelleri uygun olacaktır.
Hasır duvar kaplama fiyatları ve hasır duvar kağıdı modelleri için alanında uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Ayrıca numune talebinde de bulunabilirsiniz.

Önceki Ürün
Sonraki Ürün