Decorative Materials
Scroll to top

PVC Duvar Kaplama

PVC Duvar Kaplama Nedir?

PVC Duvar kaplama kısa adıyla PVC, polivinil klorürden üretilen ve ihtiyaca göre şekillendirilebilen plastik panel çözümüdür.

PVC kaplama, 1970’lerde Avrupa’da geliştirilmiştir. Dekoratif bir iç cephe kaplaması olarak kullanılmış ve diğer duvar kaplamalarına kıyasla benzersiz özelliklere vardır. PVC paneller genellikle içi boş bir göbeğe ve dekorasyon için pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Ayrıca kolay uygulama için de bir oluk sistemi vardır. Hafif bir malzemedir. Evinizin şık bir görünüme sahip olması için iyi bir seçenektir, ayrıca kolay uygulanabilir bir ürün olduğu için söküp çıkarma işlemi de bir o kadar hızlıdır. Granit görünümünden tahta desenlerine, mermer veya onikse kadar istediğiniz her türlü görünümde ve tarzda seçenekler mevcuttur.

PVC Duvar Kaplamalarının Avantajları Nelerdir?

Duvarlarınızı hızlı, kolay ve estetik bir şekilde kaplamak ve şık görünmelerini istiyorsanız, PVC duvar panelleri mükemmel bir çözümdür. Granit görünümünden tahta izlerine, mermer veya onikse kadar istediğiniz her çeşidini bulabilirsiniz.

Dayanıklılık

Gerçek ahşap kaplamaların veya diğer doğal malzemelerin aksine, PVC duvar panelleri dayanıklıdır ve çok az bakım gerektirir. Solmaya ve renk değişimlerine karşı direnç gösterirler ve ahşap panellerin aksine su veya çürüğü emmezler.

Kurulum Kolaylığı

PVC panellerin montajı kolaydır. Günümüzde çoğu PVC lambri “oluklu dil” düzeneği olarak yapılır, bu sayede basitçe girintili tutturma ile zımbalanabilir veya çivilenebilirler. PVC duvar panellerini zımbalama veya çivileme yerine duvarlara da yapıştırabilirsiniz. Paneller hafif ve kullanımı kolaydır, böylece özel aletlere ihtiyacınız olmaz.

Çeşitlilik

PVC panellerini (pvc duvar kaplamalarını) hemen hemen her renk, stil veya istediğiniz şekilde bulabilirsiniz. Bu, duvar panelini hemen hemen her dekora sığdırabileceğiniz anlamına gelir.

Kolay bakım

Diğer duvar kaplamalarının aksine, PVC panelleri temizlemek veya bakımını yapmak için özel bir şey yapmanız gerekmez. Yapmanız gereken tek şey nemli bir bezle silmektir.

Yalıtım

PVC duvar panellerinin de çok yalıtkan olduğunu bilmek sizi şaşırtabilir. Bu, eviniz için normalde düşüneceğinizin ötesinde bir çeşit ekstra yalıtım sağlayabilir.

Aleve Dayanıklı

PVC duvar panelleri, iç mekanlarda en yüksek yangın derecesine sahiptir ve bu da ailenizin güvenliğini sağlar.

Kolayca Değiştirilebilir

Bir odadaki görünümü hızlıca değiştirmek ister misiniz? Her zaman yeni bir görünüm almak istediğinizde bir odanın duvarını, kazımak ve tekrar kapamak (veya yeniden boyamak) yerine, duvar panellerini indirebilir ve yenilerini hemen geri koyabilirsiniz. Odadaki görünümü hızlı ve basit bir şekilde değiştirmenin kolay bir yoludur. Kirli boya veya kağıt kazıma gibi uğraştırıcı işlemleri yoktur.

Sağlıklı

PVC duvar kaplama, antialerjik bir yapıya sahiptir. Çeşitli toz, kir ve kokulara karşı alerjisi olanlar bu tarz uygulamaların yapıldığı alanda herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmazlar. Kirlendiğinde veya tozlandığında çok hafif kimyasal içerikli bir deterjan yardımıyla temizlenebilir bir materyaldir.

PVC Duvar Kaplama Fiyatları

Pvc duvar kaplama fiyatları ve çeşitlerine Teska Mimarlık’tan ulaşabilirsiniz. İstediğiniz her alan için, ihtiyaca göre şekillendirebileceğimiz çözümlerle sizlere hizmet etmekten mutluluk duyarız.

Önceki Ürün
Sonraki Ürün