Decorative Materials
Scroll to top

Dekoratif Ürünler

Dekoratif Ürünler Ne İşe Yarar?

Dekoratif ürünler, ufak dokunuşlarla yeni güzellikler elde etmemizi sağlar.
Evinizi ya da ofisinizi muhteşem mobilyalarla doldursanız da bir eksik varmış gibi görünür. İşte o eksiğinizi, mobilyalarınızla uyumlu dekoratif ürünler alarak tamamlayabilirsiniz.

Dekorasyon Nedir?

Dekorasyon insanlık tarihinin en eski alışkanlıklarından, hatta içgüdülerinden biridir. İnsan hayatı boyunca yaşam alanını yetiştirildiği kültüre, bakış açısına, mekanın kullanım özelliklerine göre düzenlemeye eğilim göstermiştir. Bu yüzden dekorasyonun tarihi çok eskiye uzanmaktadır. 

Genel bir bakış açısı olarak dekorasyonu şöyle tanımlayabiliriz; yaşam alanlarımızı kendi estetik anlayışımıza, göz zevkimize, kullanım amaçlarımıza ve mekanın yapısal özelliklerine göre yaratıcı bir bakış açıyla çeşitli aksesuarlar ve mobilyalar kullanarak bir konsept bütünü oluşturmaya dekorasyon denir.

Diğer bir bakış açısıyla da; psikolojik olarak insan ruhunu ferahlatacak renk, eşya, aksesuar ve çeşitli süsleme nesnelerinin uyum içinde harmanlanarak bir araya getirilip huzurlu bir yaşam alanı haline getirme sanatıdır diyebiliriz.

Dekorasyonda En Sık Yapılan Hatalar Nelerdir?

Ev dekorasyonu yaparken evinizi güzelleştirmek ya da dekoratif ürün kalabalığına boğmak arasında ince bir çizgi vardır. Bu yüzden bazı detaylar dekorasyon fikirleriniz için önem taşımaktadır.

  • Öncelikle fazla eşya almaktan kaçınmalısınız.  Oda dekorasyonu yaparken çok eşya kullanmamaya dikkat edin. Salonunuzun boyutuna göre fazla ve büyük veya küçük eşya kullandığınızda ortaya orantısız ve ölçüsüz bir dekorasyon çıkacaktır. 
  • Fazla aksesuar kullanmaktan kaçınmanız sizin için en doğru karar olacaktır. Fazla sayıda farklı özellikte aksesuar kullandığınızda evinizde bir kaos ortamı oluşabilir. Abajur, lamba, avize, masa lambası vb. Aksesuarlar ilk bakışta gözünüze güzel gelebilir ama evinizin yapısına uygun olanları yeterli miktarda tecih etmelisiniz. Dekoratif ürün fiyatları bütçenize uygun olabilir fakat yaşam alanınıza uygun olması daha önemlidir.
  • Çok fazla farklı renk kullanmayın. Dekorasyon içinde belirli renklerin ağırlıkta olmasına özen gösterin ama çok çeşitli renk tonu kullanmamaya dikkat edin. Çok sayıda renk ana görseli ve mobilya uyumunu bozacaktır.
  • Asimetrik yerleşim yapmaktan kaçının. Evinizin herhangi bir bölümünde birbirinden farklı dekoratif ürünü asimetrik yerleştirmekten kaçınmanızda fayda vardır. Zarif ve şık bir görünüm elde etmek için daha sade seçimler yaparak, aksesuarınız için en uygun yerleştirme biçimlerini göz önünde bulundurmalısınız.

Dekoratif Ürün Fiyatları

Dekorasyon genellikle sizin hayal gücünüze ve bütçenize göre değişiklik gösterebilir. Dekoratif ürünlerimizin fiyatlarına ulaşmak için https://www.teskamimarlik.com adresini incelemenizi öneririz.  Evinize özel tasarımlar ve dekoratif ürünler için lütfen bizimle iletişime geçin.

Önceki Ürün
Sonraki Ürün