Decorative Materials
Scroll to top

Deck Zemin Kaplama Modelleri

Deck Zemin Kaplama nedir?

Deck zemin kaplama; sıklıkla dış mekanlar için tercih edilen, doğal ve kompozit olarak üretilen ahşap zemin kaplamasıdır.

Kompozit Deck Nedir?

Kompozit kelimesi, döşemede kullanılan ürünün, benzersiz bir döşeme malzemesi oluşturmak için tahta ve plastiğin karıştırılması işlemi kullanılarak kalıplanması anlamına gelir. Dekoratif açıdan mükemmel bir görünüme sahip olan kompozit deck, deforme olmadan uzun süre kullanıma uygundur.

Kompozit zemin kaplaması pazardaki en hızlı büyüyen ahşap zemin alternatifidir. Düşük zemin kaplaması ve ahşap döşemeye göre çok daha uzun bir ömre sahiptir. Kompozit zemin kaplaması ürünlerinin yapımındaki gelişmeler, kompozit zemin kaplaması üreticilerinin, bir güverte tasarlarken ve inşa ederken tipik olarak sahip olamayacakları seçenekleri sunması için birçok egzotik parkenin görünümünü taklit etmelerini sağlamıştır.

Kompozit zemin kaplaması, yaklaşık olarak eşit oranda geri dönüştürülmüş ahşap, elyaf ve geri dönüştürülmüş plastik karışımı içeren sentetik bir yapı ürünüdür.

Kompozit Deck Zemin Kaplamanın Kullanım Alanları

Bahçe ve yürüyüş parkurlarında, marinalarda, iskelelerde, plajlarda, verandalarda kullanılabilen kompozit deck kaplama muazzam bir çözüm olacaktır. Ayrıca banyo, sauna, oteller, cafeler ve restoranlarda tercih edilmektedir.

Kompozit deck zemin kaplama, kolay kurulumu ve kullanımıyla hem pratik hem de mantar ve küf gibi istenmeyen bakteriler üretmediğinden hijyenik bir üründür.

Ahşap Deck Nedir?

Ahşap deck, kullanım alanı kompozit deckten farklı olmayan bir zemin kaplama türüdür. Kompozit deckten farkı plastik ve ahşap karışımı olmamasıdır. Ahşap deck kaplama (kompozit deck zemin kaplama) tamamen doğal ağaçtan suya dayanıklı kaplama malzemesiyle şekillendirilmiş hem modern hem de estetik bir ürün grubudur.  

Ahşap deckler sedir veya sekoya gibi hava koşullarına dayanıklı ağaç türlerinden üretilir. Bu tür deckler çarpma, çatlama veya diğer hava hasarlarına karşı dirençlidir ayrıca uzun yıllar boyunca çürüme ve küflenme gibi problemlerle karşılaşmazsınız.

Ahşap Deck Kullanım Alanları

Ahşap deckler de aynı kompozit deckler gibi; bahçe ve yürüyüş parkurlarında, marinalarda, iskelelerde, plajlarda, verandalarda, banyolarda, saunalarda, otellerde, cafelerde ve restoranlarda tercih edilmektedir.

Thermo Deck Nedir?

Thermo deck 185 – 220 ° C sıcaklıkta işlemden geçirilerek üretilen doğal ahşap zemin kaplama ürünüdür. Termo modifikasyon işlemi yüksek sıcaklık seviyesine ve su buharına dayanır. Hiçbir kimyasal kullanılmaz. Dış mekan ürünlerindeki en iyi ve en yeni özellikler, kullanım ve dayanıklılık süresini artıran çürüme ve geçirgenliğe karşı mükemmel dirençtir.

Thermo Deck Zemin Kaplama Kullanım Alanları ve Avantajları

Thermo deck kaplamalar da diğer tüm deck modelleri gibi açık ve kapalı alanlarda kullanıma uygundur. Bahçe ve havuz kenarlarına uygun bir yapısı olmasıyla birlikte banyo ve saunalarınızda da kullanabilirsiniz.

Termo deck döşemenin en önemli avantajları sıcak renkleri ve stabilite oluşudur. Reçine eksikliği, çürüme direnci ve sıcaklık iletkenliği gelişmiş olduğu için sıcak alan kullanımına uygundur. Thermo deckin en önemli özelliklerinden ve faydalarından biri de hava koşullarına göre yüzey sıcaklığını dengelemesidir. Sıcak havalarda aşırı ısınmaz, soğuk havalarda ise aşırı soğuk bir yüzey oluşturmaz. Teska Mimarlık’ın profesyonel kadrosundan, deck zemin kaplama ve tüm bu parke çeşitleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz parke fiyatlarıyla ilgili teklif alabilirsiniz.

Önceki Ürün
Sonraki Ürün