Decorative Materials
Scroll to top

Kumaş Mobilya Kaplamaları

Kumaş Mobilya Kaplama Nedir?

Kumaş mobilya kaplamaları; genel tabiriyle dolgu ve kumaş ile mobilya kaplama işlemidir. Her uygulamada olduğu gibi mobilya kaplamada da dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Kanepeniz için En İyi Döşemelik Kumaş Nasıl Seçilir?

Bir döşemelik kumaş satın alırken pratik gereksinimlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Salon veya oturma odaları gibi yoğun trafiğe sahip bölgelerdeki parçaların dayanıklı kumaşlara ihtiyacı olurken, yatak odası perdesi veya karyola gibi çok fazla aşınmayan ve yıpranmayan mobilyalar için ise daha farklı kumaş çeşitleri tercih edilebilir.

Kumaş Kaplama Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Çağdaş ev dekorasyonu pazarında, kumaş kaplama, birçok fayda sağladığı için giderek daha fazla tercih edilen bir seçenek haline geliyor. Ev eşyaları, çerçeve, dolgu ve genellikle döşemelik kumaş olarak adlandırılan kaplama malzemesi dahil olmak üzere birçok parçadan oluşur. Döşemeyi yapmak için seçilen kumaş, mobilyanın stilini vurgulayabilmeli ve odanın genel havasına katkıda bulunabilmelidir.

Döşemelik kumaşlar arasında birçok seçenek vardır. En yaygın seçenekler pamuk, keten ve çeşitli sentetik elyaflardır. Bu kumaş mobilya kaplama çeşitleri birçok avantaj sunar.

Konfor

Kumaş kanepelerin rahatlık hissi, kumaşın kendisine ve kanepenin destek sistemine (yani minderler ve çerçeveye) bağlı olarak büyük ölçüde değişmektedir. İlk olarak, kumaş yumuşak ve sıcak tutan bir malzemedir.

Bakım

Kumaş kanepelerin aşınması ve yıpranması çoğunlukla kumaşın değerine bağlıdır. Genel olarak, yüksek kaliteli kumaşlar (yüksek kaliteli deriler gibi) aşınmaya karşı daha dayanıklıdır. Kumaş mobilya kaplamaları genel olarak dayanıklıdır. Kumaş kanepelerin çoğu leke tutmaz bir yüzeyle işlem görür, bu nedenle üzerlerine bir şey döküldüğünde, özel ürünler veya bir buharlı temizleyici ile kolayca temizlenirler.

Renk ve Desen Seçenekleri

Mobilya kaplamada kullanılan kumaşlar desen, doku ve renk açısından neredeyse sınırsızdır, bu nedenle kumaş mevcut dekoru eşleştirmek ve istediğiniz görünümü elde etmek için en ideal seçeneklerden birisidir.

Maliyet

Kumaş bir koltuk döşemesi bütçe aşısından çok farklılık gösterse de maliyet açısından orta derecelidir. Pahalı sayılabilecek bu ürün uzun vadede paranızın karşılığını hakkıyla verecektir.

Satın Alma Kolaylığı

Kumaş mobilya kaplaması ürünlerini perakende biçiminde bulmak kolaydır. Ancak doğru seçimi yapmak için Teska Mimarlık’ın uzman görüşüne danışmanızı öneririz. Kumaş mobilya kaplama fiyatları için bize mail atabilir ya da arayabilirsiniz.

Önceki Ürün
Sonraki Ürün