Decorative Materials
Scroll to top

Mika Doğal Taş Duvar Kağıdı

Vermikülit ve Mika Doğal Taş Duvar Kağıdı

Vermikülit ve mika dokulu doğal taş duvar kağıdı – duvar kaplama malzemeleri ürün gamında, yüzlerce renk ve doku seçeneği sadece Teska’da.

Vermikülit Nedir?

Vermikülit, sulu bir filosilikat mineralidir. Vermikülit, biyotit veya flogopitin ayrışması veya hidrotermal alterasyonu ile oluşur.

Vermikülit, dünya çapında doğal olarak oluşan bir mineraldir. Hızlı bir şekilde yüksek sıcaklıklara ısıtıldığında, bu kristalimsi mineral düşük yoğunluklu, akordeon benzeri, altın kahverengi tellerlere ayrılır. Solucana benzeyen şekliden dolayı vermikülit ismini almıştır. Hafif olmasının yanı sıra, vermikülit parçaları da emici ve ateşe dayanıklıdır. Aynı zamanda iyi bir yalıtım ve kaplama malzemesidir.

Vermikülit Duvar Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Değerli minerallerin eşsiz bir kombinasyonundan yapılan güzel ve dokunaklı dokulu duvar kaplamalarımız ile arzu ettiğiniz her türde iç mekana, estetik katabilirsiniz.

Vermikülit duvar kaplamalarının zarif ışıltısı, koridorları aydınlatmak ve duvarlarınıza göz alıcı vurgular eklemek için idealdir. Tek başlarına mükemmel olan bu tasarımlar, parlak renklerin hakim olduğu bir odada lüks ve cazibeli bir dokunuş eklemek için etkilidir.

Vermikülit Duvar Kaplamanın Özellikleri

Vermikülit (vermicülite) elde edilirken emici ve ısıya dayanıklı bir materyal oluşturmak için biyotit ya da flogopitin ayrıştırması kullanılır. Diğer bir üretim seçeneği ise hidrotermal değişimdir. Bu iki katmanın birleştirilmesiyle de mika mika yüzeyi oluşturulur. Bu materyal; duvarlara, şöminelere ve baca mermerlerine uygulanabilecek sert bir kaplama malzemesi haline gelir.

Vermikülit Duvar Kaplamalarını Tercih Etmek İçin Beş Neden:

Alev Önleme ve Kontrol

Yangın, geleneksel yapılarda her zaman mevcut bir risktir, her zaman ölümcül sonuçlar olmasa da ciddi hasarlar verebilir. Bu nedenle duvar panellerimiz alev geciktirici Vermiculite çekirdeği ile tasarladı. Hiçbir malzeme yangının tamamen korunmasını garanti edemezken Vermiculite, yangından korunma ile ilgili tüm düzenlemeleri karşılayan inorganik bir malzemedir.

Çok Yönlülük

Vermiculite duvar kaplamaları, duvarların yanı sıra; kapılar, tavanlar, mobilyalar ve oturma alanlarında ve kamusal alanlarda demirbaşlar için kullanılabilir.

Dayanıklılık

Vermiculite duvar kaplamaları trafiği yüksek alanlara dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir. Yüksek trafikli ortamlarda kusursuz bir seçimdir. Uzun yıllar estetik duruşunu kaybetmez. Ayrıca Vermikülit duvar kaplama kolay temizlenebilir ve bakımı kolaydır.

Vermikülit Duvar Kaplama Fiyatları

Tüm bu özelliklerin yanı sıra Vermikülit Duvar kaplama fiyatları ekonomik ve her bütçeye uygundur. Teska Mimarlık olarak vermiculite duvar kaplamaları için fiyat teklifi verebilir ayrıca iç mimarlarımız ile size özel çözümler sunabiliriz.

Önceki Ürün
Sonraki Ürün