Decorative Materials
Scroll to top

Vinil Duvar Kaplama

Vinil nedir?

Vinil genel anlamıyla klorür veya ilgili bir polimerden elde edilen sentetik reçine veya plastik bir malzemedir.

Vinil duvar kaplama nedir?

Vinil duvar kaplama sentetik reçine veya plastikten üretilmiş, çeşitli renk, desen ve modelleri bulunan bir duvar kaplama malzemesidir.

Temelde iki tane duvar kaplaması bulunur. Bunlar; banyolarda veya sürekli nemli ortamlarda kısacası ıslak alanlarda kullanılmak üzere üretilen katı vinil, diğeri ise ev ve iş yeri kullanımına uygun olan duvar kağıdına çok yakın bir görüntüye sahip vinil kaplı kağıttır. Vinil kaplı kağıtlar rahatlıkla ovalanarak temizlenebilir. Eğer hasar görme gibi bir durum oluşursa da kolaylıkla sökülüp yerine yenisi kaplanabilir.  Vinil duvar kaplamaları aynı zamanda yangına dayanıklıdır, mutfağınızda, okullarınızda ve hastanelerde, iş ve ofis uygulamalarınızda büyük bir avantaj sağlar.

Vinil Duvar Kağıdı Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Suya dayanıklılık

Doku ve renk açısından avantajlı bir atmosfer sağlamanın yanı sıra, vinil duvar kağıdı kaplama oldukça dayanıklıdır. Suya dayanıklı vinil duvar kağıtları, geleneksel duvar kaplaması için fazla nemli veya nemli olabilecek alanlarda da kullanılabilir. Nem, bazı bölgelerde küf ve bakteri üremesine yol açarak duvar kağıdına zarar verir, bu da sağlık sorunlarına neden olabilir.

Temizlemesi ve Bakımı Basit

Vinil duvar kaplama kullanılmasının en büyük yararlarından biri, temizliğinin ve bakımının kolay olmasıdır. Temizleme prosedürü, duvarın nemli bir bez ile basit ve temiz bir şekilde silinmesidir. Geleneksel duvar kaplaması kolayca lekelenebilir. Bununla birlikte, vinil duvar kağıdının suya dayanıklılığı, lekenin emilme ihtimalini ortadan kaldırır. Bu da diğer kaplama türlerinden çok daha uzun ömürlü olacağı anlamına gelmektedir.

Kusurları Gizlemek İçin Faydalı

İkamet yeri yeni olmadığı sürece, duvarların kusursuz olması biraz zor bir ihtimaldir. Kusurlar, çatlaklar, düz olmayan alanlar ve kötü boyamalar dahil olmak üzere farklı şekillerde oluşmuş olabilir. Bu sorunları gizlemek ve duvar hasarının kötü görünümünü gidermek için vinil duvar kaplaması kullanılabilir. Kağıt ne kadar kalın olursa, kusurları gizlemek ve özelliğin daha çekici görünmesini sağlamak o kadar kolaydır. Ayrıca bölgesel bir yüzeyin hasarından ve mevcut kötü görüntüden, dokulu vinil duvar kaplaması kullanarak rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

İç Hava Kalitesi İçin Güvenli Kullanım

Vinil duvar kaplamaları çevre dostu olmasına rağmen, bazı yapı malzemeleri ve ev dekorasyon ürünleri toksinler veya zararlı kimyasallar kullanılarak oluşturulmaya devam ediyor. Eşya bir kez monte edildiğinde veya eve yerleştirildiğinde, binada yaşayan insanların güvenliğini tehlikeye atacak şekilde kimyasalları havaya salgılayabilir. Bu sorunu önlemek için vinil duvar kaplama uygulanmasını önermekteyiz. Yapısındaki malzemeler zehirli madde içermez, evinizin veya iş yerinizin duvarlarının da hava almasını sağlar.

Önceki Ürün
Sonraki Ürün