Decorative Materials
Scroll to top

HPL- Kompakt Laminat Mobilya Kaplamaları

HPL – Kompakt Laminat Mobilya Kaplaması Nedir?

HPL Kompakt Laminat Mobilya Kaplamaları, melamin reçinesi ile emprenye edilmiş kraft kağıt katmanlarının, dekoratif kağıt ve koruyucu kaplama ile kaplandığı ve elde edilen laminatın, yüksek basınç ve sıcaklıklarda alt tabakalara tutturulduğu dekoratif bir laminat şeklidir.

Benzer bir işlem düşük basınçlı laminatların üretilmesinde de kullanılır ama basınç aralığı farklıdır.

Yüksek Basınçlı Laminat veya HPL, orijinal plastik laminatın doğrudan soyundandır. En dayanıklı dekoratif yüzey malzemelerinden biri olarak kabul edilir ve kimyasal, yangın ve aşınma direnci gibi özel performans özelliklerine sahiptir. Özel derecelerde HPL, kıvrılmış kenarların etrafına ısı ve kısıtlama uygulanarak biçimlendirilebilir.

Yüksek basınçlı laminat, çeşitli yapıştırıcılar kullanan bir kompozit panele lamine edilir. Sunta veya MDF tercih edilen substrattır, çünkü stabil, dayanıklı, tutarlı ve ekonomik bir temel sağlarlar. Dayanıklılığı nedeniyle, yüksek basınçlı laminatlar döşeme, tezgah ve masaüstleri de dahil olmak üzere yatay yüzeyler için yaygın bir seçimdir.

HPL – Kompakt Laminat Mobilya Kaplamalarının Avantajları Nelerdir?

Dayanıklılık

Yüksek basınç altında üretilen Kompakt laminat formu oldukça dayanıklıdır. Evlerde, hastanelerde, laboratuvarlarda, otellerde, restoranlarda, eğitim kurumlarında ve farklı ofis alanlarında kaplama olarak en fazla tercih edilen materyeldir.

Çeşitlilik

Görünüm, kalınlık, malzeme, renk, desen ve daha birçok açıdan farklı özelliklerde seçilebilir. Odanın veya mobilyanın görünümüne bağlı olarak, doğru HPL kaplama türünü seçerek şaşırtıcı kontrastlar oluşturmak mümkündür.

Hijyen

Diğer tüm laminat formları gibi tasarım endüstrisindeki en hijyenik malzemeler arasında sayılmaktadır. Üreticiler, malzemenin mikroplardan arınmış ve son derece sağlık dostu olmasını sağlamak için anti-bakteriyel kaplamalar ve mantar önleyici katkı maddeleri kullanırlar.

Güvenlik

Yüksek basınçlı laminat mobilya kaplaması yangına dayanıklıdır. Bu yüzden mutfak tezgahları ve diğer tüm mobilyalar için ideal bir seçimdir.

Kimyasal yanma, sigara yanığı ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Dahası yıpranma, çatlama, çizilme ve çarpma eğilimi yoktur. Ürünlerimizin hepsi neme dayanıklıdır ve geniş bir yelpazemiz mevcuttur. Ürünlerimizi uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Güneş, nem, aşırı soğuk ve sıcak ya da temizlik maddeleri gibi korozyon faktörlerine karşı yüksek dayanıma sahiptir.

Bakım

Kir birikmediğinden ve farklı hava koşullarından kolayca etkilenmediği için temizlenmesi ve bakımı kolaydır.

HPL – Kompakt Laminat Kaplamanın Kullanım Alanları Nerelerdir?

Evlerde (Özellikle mobilya ve yüzeyde)
Alış-Veriş Merkezleri
Havaalanları
Spor kompleksleri
Hastaneler
Eğitim kurumları
Oteller
Fabrikalar
Restorantlar
İş merkezleri ve ofisler.

gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. İhtiyacınıza özel olarak farklı renk ve çeşitlerde tüm modellere Teska Mimarlık’tan ulaşabilirsiniz. HPL Kompakt Laminat Mobilya Kaplamaları fiyatlarına ulaşmak için mail atabilir ya da teklif almak için bizi arayabilirsiniz. Ayrıca ürün sayfaları üzerinden de numune talebinde bulunabilirsiniz.

Önceki Ürün
Sonraki Ürün