Decorative Materials
Scroll to top

Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri Nedir?

Yükseltilmiş döşeme sistemleri, bina zemininin üzerinde ikinci bir döşeme yüzeyi oluşturup, oluşturulan boşluğun içinden elektrik, mekanik, havalandırma tesisatlarına ait boru, kanal ve kablo gibi malzemeleri, zaman ve para kaybına neden veren inşaat işlerine gerek duyulmaksızın, istenen noktaya hızlı bir şekilde ulaştırılmasına imkan sunan, kullanışlı bir yapı malzemesidir.

Modüler bir yapıda olduğu için, yer değişiklikleri ve sonraki zamanlarda düzenlemeler yapmaya müsait bir özelliktedir. Yükseltilmiş döşeme sistemleri malzemeleri, paslanmaya ve yangına karşı dayanıklı, nem ve rutubetten etkilenmeyen, insan sağlığına ve doğaya zararlı maddeler içermeyen çevre dostu, toz tutma özelliği olmayan malzemelerden imal edilirler. Yükseltilmiş döşemelerde ana malzeme yonga levha veya kalsiyum sülfattır. Standartlara uygun olarak üretilen alüminyum levha, alüminyum folyo ya da galvanize çelik, bu yapı malzemelerinde üst ve alt kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Gerekli olduğu durumlarda, yüzey kaplamada linolyum, seramik, doğal taş, granit, halı, vinil PVC veya laminat (HPL) de kullanılabilmektedir.

YÜKSELTİMİŞ DÖŞEME SİSTEMLERİ BİLEŞENLERİ

Taşıyıcı Sistem : Bu tür sistemlerde, döşeme panelleri, taşıyıcı sistem üzerine uygulanmaktadır. Taşıyıcı ayaklar ayarlanabilir özelliklerde olup; tavan sacı, kafa sacı, saplama, boru, plastik conta ve somundan oluşmaktadır. Metal bileşenler, paslanmaya karşı koruma için elektrogalvaniz ile kaplanmaktadır. Yükseltilmiş döşeme uygulaması yüksekliğinin, 20 cm’den fazla olması durumunda, taşıyıcı ayakların kafa saclarını birbirine bağlayan “U” biçimli kuşaklar kullanılmalıdır.
Döşeme Panelleri : Döşeme panelleri modüler yapıdadır. 600 x 600 x 30 mm boyutlarında, sıkıştırılmış yonga levha veya kalsiyum sülfattan, çalışma yükleri ise; 2,81 kN, maksimum yük 8,45 kN olacak şekilde imal edilmektedir.

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME KULLANIM ALANLARI

• Ofisler
• IT ve Elektronik Merkezleri
• Okullar ve Eğitim Kurumları
• Hastane ve Sağlık Merkezleri
• Alışveriş Merkezleri ve Dükkanlar
• Fabrika ve Proses Alanları
• Ticari Binalar
şeklinde özetlenebilir.

Yükseltimiş döşeme sistemleri ve fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

Önceki Ürün
Sonraki Ürün