Decorative Materials
Scroll to top

Mantar Zemin Kaplama

Mantar Zemin Kaplama Nedir?

Mantar zemin kaplama, onu son derece özel bir zemin kaplaması yapan birçok özelliğe sahiptir.

Mantar Zemin Kaplama Nasıl Yapılır

Mantar zemin kaplama, mevcut en güzel ve konforlu zemin malzemesi seçeneklerinden biridir.
Mantarın bakımı ve döşenmesi kolaydır ve sağlığınıza iyi gelir. Ayrıca, mantar çevre dostudur; sürdürülebilir ürünlere özellikle önem veriyorsanız bu onu mükemmel bir zemin tercihi haline getirir. Gerçek mantar, toz, kir ya da ev tozu akarlarına karşı dirençlidir. Bu gerçeği özellikle alerjisi ve astım hastalığı olanlar için tercih edilme sebebidir.

Özellikleri

Sağlığa ilişkin avantajlarının yanı sıra, mantar zemin kaplamanın da bazı pratik yararları vardır. Isıl niteliklerinden ötürü mantarın yalıtım etkisi vardır. Böylece ısıtma maliyetlerinizi kolayca düşürebilir ve gelecek yaz tatili için bütçe ayarlamanızı yapabilirsiniz. Mantar, ayaklarınıza hoş ve tutarlı bir ısı sağlar. Yerden ısıtma ile birleştiğinde ayaklarınız bir daha asla üşümez. Ayrıca, mantar zemin kaplama mükemmel bir ses yalıtımı sunar.

Mantar zemin çok yönlü bir üründür. Sağlam, dayanıklı ve temizlenmesi kolay bir yüzeye sahiptir. Mantar zemin antistatik olduğundan kirlerin toplanmasını hemence önler. Zemininizin yeniden parlamasını sağlamak için elektrikli süpürge ve fırça çoğu durumda yeterlidir. Daha büyük çapta kirlenmeler oluşması durumunda mopla da silinmesi uygun olabilir. Mantar zeminin nemli temizliği de kesinlikle sorunsuz bir şekilde halledilebilir. Cila, mantar zemin kaplamanıza optimum koruma sağlar ve temizlenmesini oldukça kolaylaştırır. Ayrıca, cilalama işlemi zeminin kullanım ömrünü uzatır ve doğal mat yüzeyler oluşturur. Özellikle ekolojik açıdan bilinçli evler için temizlik maddesi olarak kesinlikle tavsiye edilir.

Evinizin odalarını mantar zemin kaplama ile donatmak için profesyonel bir yardıma ihtiyaç yoktur. Çok katmanlı yapı, mantar tabanını sabit ve dayanıklı kılar ve yüzey döşeme işlemini oldukça kolaylaştırır. Bunun için belli bir gerece bile ihtiyacınız yoktur. Tıpkı geçmeli lamine parkede olduğu gibi, döşeme tahtaları uzun kenarından yerleştirildikten sonra, kısa kenarlarından birazcık güç uygulanarak kenetlenir. Zemininizin kolayca döşeyebilir ve mantarın sağlıklı yaşam alanı ve adım yumuşaklığının keyfini çıkarabilirsiniz. Mantar zemin, döşendikten hemen sonra bile kullanılabilir.

Çevre ile Uyumludur

Sürdürülebilirlik ile ilgileniyorsanız mantar zeminin doğru tercih olduğundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Mantar, yenilenebilir bir kaynaktır. Bu, sadece size değil çevreye de yararlı olduğu anlamına gelir. Bu ekolojik mantar zemin kaplaması, %100 doğal bir hammadde olan mantar meşesi ağacının kabuğundan yapılmaktadır. Elde etmek için tek bir ağacın bile kesilmesine gerek yoktur. Böylece doğayı koruyacak bir şey yaparken şık ve yeni zemininizin tadını çıkarabilirsiniz.

Önceki Ürün
Sonraki Ürün